دتاکس واتر

دتاکس واتر خیار و مرکبات

غنی از ویتامین C و مناسب کاهش وزن

دتاکس واتر خیار و مرکبات سرشار از ویتامین C است و کالری بدن شما را می‌سوزاند. این ترکیب مفید، دستگاه گوارش شما را به طور کامل پاکسازی می‌کند و همچنین کبد را از سموم می‌زداید. پرتقال، خیار، لیمو و نعناع، راهی سالم برای آب‌رسانی به بدن، سوزاندن چربی، کاهش وزن و پاکسازی سموم بدن شما است. برای نحوه تهیه این دتاکس واتر، با جالینو همراه باشید.

دتاکس واتر خیار و مرکبات

مرکبات شامل آنزیم‌هایی هستند که خیلی سریع، چربی را می‌سوزانند. خیار در هیدراته کردن بدن، اهمیت ویژه‌ای دارد و مواد مغذی این میوه برای شادابی و زیبایی پوست، نقشی حیاتی دارند. برای تهیه این دتاکس واتر می‌توانید قطعه‌های میوه را یک شب در یخچال نگهداری کنید؛ اما لیمو نباید به مدت طولانی باقی بماند زیرا نوشیدنی را تلخ می‌کند.

لیمو شیرین، باعث تحریک کبد می‌شود و سموم را از بین می‌برد. این میوه حاوی نوعی فیبر به نام پکتین است که کمک می‌کند تا انرژی بیشتری داشته باشید؛ به طوری در طول روز کمتر غذا بخورید. لیمو شیرین قدرت ضدعفونی‌کننده دارد و به پاکسازی بدن کمک می‌کند. همچنین به هضم و تقویت سیستم ایمنی بدن یاری می‌رساند.

پرتقال سرشار از ویتامین C است که ویتامینی سم‌زدا محسوب می‌شود. پرتقال، کلسترول را کاهش می‌دهد، فشار خون را تنظیم و کبد را تمیز می‌کند.

خیار موجب کاهش اشتها و افزایش متابولیسم می‌شود. خیار، میوه‌ای دیورتیک (ادرارآور) است و بدن را از سموم پاک می‌کند.

نعناع با تبدیل چربی به انرژی به کاهش وزن کمک می‌کند. نعناع غنی از آنتی اکسیدان است و سلامت دهان را بهبود می‌بخشد. همچنین موجب کاهش علائم آلرژی می‌شود. نعناع بدون داشتن قند، طعمی خوشگوار را به دتاکس واتر اضافه می‌کند. علاوه بر آن باعث هضم بهتر غذا در معده می‌شود.

دتاکس واتر خیار و مرکبات

مواد تشکیل دهنده دتاکس واتر خیار و مرکبات

  • ۱۰ لیوان آب
  • ۱ عدد پرتقال حلقه شده
  • ۱ عدد لیمو شیرین حلقه شده
  • ۱۰ برگ نعناع تازه
  • ۱ عدد خیار حلقه شده

تمام مواد را داخل یک ظرف قرار داده و آب را اضافه کنید. سپس آن را ۱ تا ۲ ساعت در یخچال قرار دهید. این نوشیدنی هر چه بیشتر بماند خوش طعم‌تر خواهد شد. اما اگر قصد دارید یک شب در یخچال نگهداری کنید، حتما پوست لیمو و پرتقال را جدا کنید.

منبع
54healthCaribbeanScentSumetraReed
برچسب‌ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن