دمنوش

دمنوش اسطوخودوس

از دمنوش اسطوخودوس به عنوان دارویی برای دست‌یابی به آرامش و خوابی آسوده استفاده می‌شود. انواع بسیاری از این گیاه وجود دارد که دارای عطر و طعم متنوعی هستند. برای آگاهی از نحوه تهیه دمنوش اسطوخودوس با جالینو همراه باشید.

دمنوش اسطوخودوس

از اسطوخودوس در نبولایزر، اسپری و اسکراب یا همان لایه‌بردار پوست استفاده می‌کنند. نبولایزر، وسیله‌ای برای رساندن دارو به ریه از طریق استنشاق است. آشپزهای خلاق نیز از آن در غذاها بهره می‌برند. طرز تهیه دمنوش اسطوخودوس ساده است. نوشیدن این چای گیاهی بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

برای تهیه دمنوش اسطوخودوس، هم از گل‌های تازه این گیاه و هم از گل خشک شده آن می‌توانید استفاده کنید. عطر و طعم این دمنوش بسیار خوب است؛ اما می‌توان از لیمو شیرین هم در آن بهره برد. همچنین اگر به دنبال دمنوش ترکیبی آرام بخش هستید؛ می‌توانید از سنبل الطیب یا علف گربه و بابونه نیز استفاده کنید.

مقاله مرتبط:

دمنوش اسطوخودوس

مواد تشکیل دهنده دمنوش اسطوخودوس

  • ۳ فنجان آب داغ
  • دو قاشق غذاخوری اسطوخودوس تازه یا خشک
  • مقداری لیمو شیرین
  • کمی عسل

آب را بجوشانید. سپس لیمو شیرین و اسطوخودوس را به مدت ۵ دقیقه در آب داغ قرار دهید. تفاله را جدا کنید و کمی عسل به عنوان شیرین کننده اضافه کنید. دمنوش اسطوخودوس را در هر زمانی می‌توان مصرف کرد. پیشنهاد می‌شود برای داشتن خوابی آسوده، شب‌ها قبل از خواب میل کنید.

منبع
FreshBitesDaily
برچسب‌ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن